Resljeva 11
p.p. 4443
1001 Ljubljana
tel.: +386 1 433 93 01
fax: + 386 1 433 93 01
VABILO na usposabljanje prostovoljcev za
VODENJE SKUPIN ZA KAKOVOSTNO STARANJE
Inštitut Antona Trstenjaka usposablja prostovoljce za vodenje skupin starejših ljudi, ki se praviloma srečujejo po 1,5 do 2 uri tedensko.
Prostovoljcem po metodi skupinskega socialnega učenja posredujemo potrebna znanja ne glede na njihovo predhodno izobrazbo, obenem pa jih praktično usposobimo, da praviloma skupaj v voditeljskem paru zberejo, ustanovijo in uspešno vodijo skupino. Usposabljanje prostovoljcev za medgeneracijsko druženje traja 10 učnih srečanj po 3 šolske ure. Usposabljanje poteka v učni skupini približno 20ih udeležencev.
Usposabljanje je namenjeno tako novim prostovoljcem kot že dejavnim prostovoljcem in organizacijam, ki si želijo v že obstoječe delo vnesti nekaj novega.
Preberi več
Danes, 26. marca 2023, na 118. obletnico rojstva Viktorja Frankla, utemeljitelja logoterapije, sta Inštitut Antona Trstenjaka in Inštitut Stopinje ustanovila INŠTITUT ZA LOGOTERAPIJO. Akt o ustanovitvi Inštituta za logoterapijo smo podpisali dr. Jože Ramovš in mag. Ksenija Ramovš z Inštituta Antona Trstenjaka in mag. Martin Lisec z Inštituta Stopinje.
poslanstvo inštituta bo – med drugim:
• skrb za razvoj in razširjanje logoterapije v slovenskem, evropskem in svetovnem prostoru,
• raziskovanje na področju logoterapije,
• izobraževanje in edukacija psihoterapevtov – logoterapevtov,
• povezovanje s sorodnimi strokovnimi združenji v Sloveniji in v tujini,
• promocija filozofske in antropološke misli Viktorja Frankla ter
• spodbujanje družbe in posameznikov k prepoznavanju in odkrivanju življenjskega smisla.
Vabljeni, da se vključite v kakovosten študij logoterapije, ki ga pripravljamo. Več informacij vam bomo posredovali v prihodnjih tednih, za začetek pa: s 1. letnikom začnemo oktobra 2023.
20. in 21.3. je v Krakovu potekal posvet deležnikov, na katerega smo bili kot mednarodni gost povabljeni tudi iz Inštituta Antona Trstenjaka. Glavna tema srečanja je bila vzpostavitev nacionalnega programa Starosti prijaznih mest in občin (SPMO) na Poljskem. V tem kontekstu smo svoje prakse in izkušnje predstavile štiri nacionalne mreže: poleg naše, slovenske, še norveška in irska mreža SPMO ter mreža Združenega Kraljestva.
Druga tema srečanja je bila odziv Starosti prijaznih mest in občin v kriznih situacijah. Ustavili smo se predvsem pri epidemiji covid-19 in veliko število beguncev, kot posledica vojne. Ganljiva je bila velika solidarnost in ustvarjalnost poljskih starosti prijaznih mest in občin, pomenljiva pa tudi skupna ugotovitev, da je program Starosti prijaznih mest in občin v kriznih situacijah lokalnim skupnostim v veliko pomoč.
22.3.2023 ob 0:00 /
21.2.2023 ob 0:00 /
11.10.2022 ob 0:00 /
Na inštitutu Antona Trstenjaka smo 11. 10. 2022 zaključili z dvodnevnim spletnim seminarjem iz Gerontološke logoterapije. Prvi dan smo se poglabljali v smisel v starosti in kako lahko zanj delamo ter ga doživljamo. Drugi dan seminarja pa je bil posvečen življenjski bilanci za kakovostno staranje, svobodi za smiselno stališče ter krepitvi veselja in volje za svoj razvoj in sožitje.